Żłobek Maja i Gucio

Żłobek Koszalin

Oferta dydaktyczna

ZAJĘCIA EDUKACYJNE:

kwiatek2

WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

Mają na celu:
– budowanie poczucia własnej wartości u dzieci dzięki wzajemnej akceptacji i stosowaniu odpowiednich pochwał,
– kontrolowanie i odpowiednie wyrażanie własnych uczuć przez dzieci, radzenie sobie z tak zwanymi uczuciami trudnymi np. złością
– pokojowe rozwiązywanie konfliktów w grupie
-kształtowanie adekwatnych do sytuacji zachowań społecznych oraz wspieranie procesu usamodzielnienia się dziecka.
kwiatek2

EDUKACJA PROZDROWOTNA

– zajęcia ruchowe
– gimnastyka ogólnorozwojowa
– zabawy na świeżym powietrzu, spacery ( jeśli tylko pogoda na to pozwala przebywamy z dziećmi na ogródku)
– kształtowanie nawyków higieniczno- zdrowotnych
kwiatek2

ZAJĘCIA RYTMICZNO- MUZYCZNE

Dzieci, które od najwcześniejszych lat mają okazję do słuchania różnorodnej muzyki, stają się wrażliwsze nie tylko pod względem muzycznym, ale również emocjonalnym, plastycznym i społecznym. Właściwie dobrana muzyka wycisza nadmierne emocje negatywne i pobudza pozytywne. Celem zajęć muzycznych jest uświadomienie sobie przez dziecko własnych emocji i wyrażenie ich ruchem, gestem.
Nasze zajęcia to nie tylko nauka i śpiewanie piosenek. Poznajemy różne instrumenty muzyczne i różne rodzaje muzyki (również samodzielne próby zagrania na instrumentach muzycznych).
kwiatek2

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Podczas tych zajęć wykorzystujemy wszelkie dostępne i bezpieczne dla dzieci techniki plastyczne. Zajęcia rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, pomagają uwierzyć we własne siły, wzmagają poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości. Dzieci gdy widzą efekty swojej ciężkiej pracy odczuwają satysfakcję z tego co udało im się samodzielnie stworzyć. Radość dziecka jest nie do zastąpienia.
kwiatek2

ZAJĘCIA KONSTRUKCYJNO- MANIPULACYJNE

Dzieci podczas tych zajęć budują konstrukcje z klocków, szeregują klocki, budują i burzą budowle z klocków, nakładają kółka na patyki oraz dopasowują odpowiednie kształty do otworów w sorterach. Celem zabaw tych jest: rozwój zręczności i koordynacji ruchów; usprawnienie pracy dłoni; usprawnianie procesów myślenia i koncentracji, ćwiczenie precyzji, cierpliwości i wytrwałości.
kwiatek2

ZAJĘCIA TEMATYCZNE

Często poświęcamy jeden tydzień na zgłębianie konkretnego tematu pod różnymi kątami. Tematy, które poruszamy dotykają spraw codziennych, otaczającego nas środowiska, przyrody, czynności domowych, pór roku, sytuacji okolicznościowych itp. W czasie zajęć czytamy wiersze, opowiadania, oglądamy ilustracje, poznajemy tematyczne zabawy ruchowe itp.

Kalendarz

  październik 2021
  P W Ś C P S N
  « cze    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

gucio

maja

@ 2017 Żłobek Maja i Gucio

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress